Menü

YARATICI DRAMA

Ragıp Savaş Sanat Akademisi’nde Yaratıcı Drama, çocuk oyunlarının içinden çıkar, dolayısıyla çocuk oyunlarının başlangıcıdır. Bu yöntem, çocuğu yaratıcılığa götüren en etkin ve en kapsamlı yollardan birisidir. Yaratıcı Drama doğaldır, seyircisi de kendisidir. Sahne yoktur, metin yoktur ve doğaçlama şeklindedir. Dramada ortaya konulanlar o anda yaratılmaktadır ve ilk kez vardırlar. Bu nedenle oyunun doğrusu yanlışı yoktur. Canlandırmalar süresince tiyatro teknikleri kullanılır.

NELER KAZANDIRIR?

-          Katılımcı çocuklarımızda gözle görülür bireysel farkındalık oluşur

-          Çocuklar belli bir süre sonra kararlar verir ve sorunları çözümler

-          Güç kazanma ve sorumluluk taşıma şansı kazanırlar.

-          Öz saygılarını, değer yargılarını ve hepsinden ötesinde kendi yaşantıları üzerinde etki ve kontrollerini denemede kişisel güçlerini artırma imkânı yaratırlar.

-          Çocuklar dinlemeyi ve diğerleri iletişim kurmayı öğrenirler.

-          Birlikte çalışma becerileri gelişir.

-          Hayal güçlerini, duygularını geliştirip içine kapanıklık durumundan kurtulurlar. 

EĞİTİM SÜRESİ VE KİMLER KATILABİLİR:*

-          Bir sezon 8 aylık bir eğitim dönemini kapsar.

-          Seviye ve yaşlara göre ayrılmış 15’er kişilik gruplardan oluşur

-          5-6 yaş, 7-8 yaş, 9-10 yaş ve 11-14 yaş arası grup oluşumları mevcuttur.

-          11-14 yaş grupları Yaratıcı Drama sınıflarımızda tiyatro teknikleri daha ağırlıklı kullanılmakta, katılımcı öğrencilere sahne performansı sergileme imkânı sunulmaktadır.

-          Bir tam sezonu devamsızlık şartlarına uygun olarak tamamlayan öğrencilerimize eğitimin sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Yaratıcı Drama Katılım Belgesi verilmektedir 

*Talepler ve yeterli katılımcı sayısına ulaşılması durumunda yetişkinler ve çalışanlarına yatırım yapıp olumlu gelişimler sağlamak isteyen kurumlar için de Profesyonel kurumsal ve bireysel Yaratıcı Drama Atölyeleri yapılmaktadır.

EĞİTMEN:

Emre Özerden

 

                 

 

 


Essente Bilişim