Menü

PİYANO

PİYANO

Ragıp Savaş Sanat Akademisi’nde piyano eğitimi profesyonel ve akademisyen eğitmenler tarafından verilir. Öğrencilerimiz birebir piyano eğitimi yanı sıra yaş ve seviyelere göre oluşturulan gruplarda solfej eğitimi almaktadırlar. Piyano eğitimi eşzamanlı olarak hem T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hem de dünyanın en büyük müzik okulu olan London College of Music (LCM)’nin eğitim sistemi temellerine dayanarak verilmektedir.

NELER KAZANDIRIR?

-          Beynin iki tarafının aynı anda çalışmasını sağlar

-          Piyano eğitimi matematik başarısı ve anlama hızı daha yüksektir.

-          Ritim duygusunun gelişmesini sağlar

-          Piyano çalmak çocukların okulda fen, matematik ve mühendislikle ilgili konulardaki başarısını artırır.

-          Konsantrasyon ve dikkat süresini uzatır

-          Klasik müzik dinlenilmesi gençlerin ve küçüklerin geleceklerine pencere açar ve yön verir.

-          Kısaca, piyano eğitimini doğru zamanda, doğru kişilerden, doğru yöntem ve materyalle almaya başlayan istekli bir öğrencinin, kişisel gelişimine önemli bir katkı sağlandığı açıktır.

-          Öğrencilerimiz, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Müzik Bölümü Kurs bitirme sertifikası sahibi olabilme ve bu belge ile müzik öğretmeni olabilme şansına sahip olurlar. 

-          Öğrencilerimiz, LCM derece sertifikaları ve mezun olma durumunda uluslararası akreditasyona sahip müzik okulu diploması ile özel okullarda ve iş hayatında akademik kariyer olarak kullanma şansına sahip olurlar.

EĞİTİM SÜRESİ VE KİMLER KATILABİLİR

-           Eğitmenlerce uygunluğuna karar verilen 5 yaş ve üstü herkes piyano eğitimi alabilir.

-           Piyano eğitimizde solfej zorunludur. (yaş ve seviyeler göre oluşturulan 15’er kişilik gruplarda)

-          Haftada 1 gün 1 ders saati piyano eğitimi alan öğrencilerimiz haftada 1 gün 1 ders saati de grup halinde solfej eğitimi almaktadır.

-          Solfej eğitimi ilkokul 2. Sınıf itibariyle verilmektedir. 6 yaş ve okuma yazma bilmeyen öğrencilerimizin piyano eğitimi haftada 1 gün bir ders saatidir.

-          Hazırlık evresinden sonra seviye olarak hem solfej hem de piyano eğitimini 4 yıl boyunca devam şartlarına uygun olarak tamamlayan öğrencilerimiz 8 yaş üstü T.C. Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri gözetiminde yapılan kurs bitirme sınavları sonucunda mezun olmaya hak kazanırlar.

-          LCM sınavlarında ise 8. Grade tamamlayan öğrencimiz teori sınavında da başarı göstermesi ile London College Of Music diploması sahibi olabilmektedir. Ayrıca her yıl İngiltere’den gelen komisyon gözetiminde yapılan derece sınavlarında başarı gösteren öğrencilerimize derece sertifikaları da verilmektedir. 

EĞİTMENLER:

Haluk Dayıoğlu - Nuray Bal - Yeşim Ödül

 

 

 

 


Essente Bilişim