Menü

YARATICI DANS

ZUMBA

Zumba dansıinsanları dinamik ve eğlence dolu saatlere davet ediyor. Zumba dansı kadınların sıkı ve dinç bir vücuda sahip olabilmeleri için tüm teknik detayları bir araya getirirken kıvrak ve hızlı figürleriyle kişileri kendine çekiyor. Bu özellikleri sayesinde de tüm dünyada popüler olmaya devam ediyor. Zumba, Jennifer Lopez, Shakira gibi dünyaca ünlü isimlerin eğitmeni olan Beto Perez’in latin dans figürlerini bir araya getirdiği bir dans türüdür. Onu sadece dans türü olarak değerlendirmek doğru olmayacaktır. Zira jimnastik ve aerobik hareketleri bu türün temelini oluşturur. Ragıp Savaş Sanat Akademisi’nde Zumba dersleri oldukça eğlencelidir ve bugüne kadar yapılan klasik spor hareketlerinden oldukça farklıdır.

Zaten zumbanın en önemli özelliği de bu dansı düzenli olarak icra eden kişilerin sağlıklı bir şekilde zayıflamasıdır.

NELER KAZANDIRIR?

- Stresinizi atmanızı sağlar

- Terapiden bile daha iyi gelir. Zumba’nın canlı hareketleri, moralinizi yükselten endorfini salgılamanızı sağlayacak ve dans ettikçe endişelerinizden kurtulacaksınız.

- Koordinasyonunuzu geliştirir. Kişinin, yaşlandıkça, iyi bir koordinasyona sahip olmasının önemi artar. Şimdi koordinasyonunuz sizin ilk derdiniz olmasa da bu derslerin faydalarını ileriki yaşlarınızda bile görmeye devam edeceksiniz.

- Kilo vermenizi sağlar. Bir Zumba dersi toplam 600 ila 1000 kalori arasında kalori yakmanızı sağlar.

- Vücudunuz sıkılaşır

- Yeni arkadaşlar edinmenizi sağlar

- Kendinize olan güveninizi arttırır

- Zumba dersi boyunca yaptığınız dans hareketleri duruşunuzu düzeltir, koordinasyonunuzu geliştirir, kendi kendinize oluşturduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

EĞİTİM SÜRESİ VE KİMLER KATILABİLİR?

- Zumba, her yaştan insanın katılabileceği bir egzersiz sınıfıdır. Hatta sadece çocuklar ya da yaşlılar için özel Zumba derslerimiz de mevcuttur.

- Zumba Fitness ile zayıflamak isteyen bir kişinin haftada en az 2 gün ve düzenli olarak gelmesi gerekmektedir.

- Bir derste ortalama 600 ila 1000 arasında kalori harcanır ve düzenli bir diyet ile desteklenirse kısa sürede istenilen sonuçlar alınabilir. 3 ayda sadece Zumba yapıp, yiyeceklere dikkat edilerek 12 kilo verilebilir.

- Sağlık sorunu olmayan herkes Zumba derslerimize katılabilir.

- Gruplara özel Zumba dersleri organize edilebilinir.

EĞİTMEN:

Rosita Kastro


Essente Bilişim